Program

Veggie Fest je každým rokem pestřejší a nabízí velké množství informací, zábavy a jídla. Zde postupně naleznete podrobný popis všeho,
co se na červnovém festu odehraje. 
Program tedy prochází postupnou aktualizací, až dojde do finální podoby.
Bedlivě proto sledujte novinky, které vám zde přinášíme.


Nejprve je ale třeba představit dva moderátory, kteří vás napříč festivalem budou provázet.

MODERÁTOŘI

Nikoleta Kováčová
Nikoleta Kováčová

Nikoleta je vegankou již více než pět let. Během této doby se stala jednou z velmi výrazných postav veganského hnutí na Slovensku a v České republice. Na Veggie Festu se představila poprvé na podzim loňského roku, kdy moderovala kuchařskou soutěž. Na nadcházejícím ročníku bude moderovat program na hlavním pódiu.

 

Lukáš Bednařík
Lukáš Bednařík

Lukáš Bednařík: vegan, milovník kimchi, asijské kuchyně, chilližrout a pokoutný výrobce pesta z divokých bylin. Příležitostný moderátor. Tepec slova a plavec ve vodách sarkasmu.

 

VYSTUPUJÍCÍ (PŘEDNÁŠKY, WORKSHOPY)

Nechceme být „jen“ dalším festivalem jídla, proto jsou předností každého Veggie Festu zajímavé přednášky, diskuze a workshopy. Hlavními tématy jsou ekologie, veganství, zdraví, etika a DIY („udělej si sám“) přístup. Věříme, že čas strávený na naší akci má potenciál otevřít oči i těm nejzatvrzelejším odpůrcům zeleného životního stylu.

PŘEDNÁŠKY
Kamil Fila
Kamil Fila

Filmový kritik Kamil Fila bude přednášet na téma: funkční a nefunkční boj o životní prostředí ve filmu. 
Kamil Fila vystudoval Teorii a dějiny filmu a audiovizuální kultury na Masarykově univerzitě. Od přelomu století se s ním bylo možné setkat v řadě časopisů i internetových magazínů. Čtyři roky působil jako redaktor Respektu. Kromě filmu se věnuje i silovému trojboji a vyvinul vlastní veganský protein.

 

Czech Zero Waste
Czech Zero Waste

Holky z blogu Czech Zero Waste se už více než čtyři roky snaží co nejvíce snižovat vlastní produkci odpadu. Nemusí tak už skoro vůbec vynášet koš. A to není jediná pozitivní věc, kterou jim život bez odpadu přináší.
Přijďte si s nimi o životě bez odpadu popovídat! Helča a Míša vám představí: Co to zero waste život je, jak se k němu postupně propracovávají, jak nakupovat bez obalů, jak omezit používání jednorázových plastů, ale také jak na život bez odpadu s miminkem, nebo na cestách.
Po přednášce bude prostor i pro vaše otázky a i sdílení zkušeností.

Nezapomeňte potvrdit svou účast na přednášce.

Pavla Široká
Pavla Široká

Živočišné vs rostlinné potraviny z pohledu výživové poradkyně

Pavla Široká má s výživovým poradenstvím bohaté zkušenosti. Provozuje totiž již devět let výživovou poradnu, přičemž 12 let se stravuje výhradně rostlinně. Svým klientům pomáhá najít zdravou a vyváženou alternativu, což se pozitivně projevuje na jejich stoupající vitalitě a zdravotním stavu. Pavla vám vysvětlí rozdíly v nutričních hodnotách rostlinné a živočišné stravy a možnosti jejich smysluplného vyrovnání. Svou roli v jejím tématu také zastává i otázka rostlinné stravy v souvislosti s plánem dlouhodobé udržitelnosti života na zemi.

 

Vegan sport club
Vegan sport club
Vegan sport club (VSC) je sdružení profesionálních i amatérských sportovců věnujících se propagaci veganství a přímému aktivismu. VSC pořádají veřejné tréninky, přednášky a každoročně i speciální sportovní kemp. Mezi disciplíny, na které se zaměřují, patří bojové sporty, zvedání železa, kalistenika, tanec nebo jóga. Na Veggie Festu se představí v rámci sportovní exhibice a návštěvníci si budou s VSC moci zacvičit, například Acro jógu.

 

WORKSHOPY

Czech Zero Waste
Czech Zero Waste
Aby toho nebylo málo, pro 25–30 z vás si holky z Czech Zero Waste připraví workshop, který bude inspirovat k přemýšlení nad tím proč žít bez odpadu a jak toho ve svém vlastním životě dosáhnout.
Cílem je se seznámit se s dopady produkce odpadu, pochopit princip bezodpadové pyramidy, vyzkoušet si její aplikaci na konkrétní typy odpadu, porozumět dopadu jednoduchých zero waste opatření a motivace pro omezení odpadu.
Na workshop je nutné se zaregistrovat předem (sledujte naši událost na Facebooku, kde bude možné se zaregistrovat a zároveň se dozvědět vše důležité).

 

Workshop: Vyrob si barefoot sandály!
Workshop: Vyrob si barefoot sandály!
I letos si na Veggie Festu můžete vyrobit své bosé sandálky. Nebudete je chtít sundat z nohy. Vyrobit si jedny přesně podle svých preferencí vám pomůže Zuzka. Můžete je doplnit o korálky nebo originální přívěsky.
Pozor! Počet bude omezen. Sledujte naše facebookové stránky a nezapomeňte se včas zaregistrovat.

Cena za pár dle velikosti:
– děti: 250 Kč
– dospělí do velikosti 40: 300 Kč
– dospělí nad velikost 40: 350 Kč

Materiál i potřebné nářadí zajistíme.
 
 
Olomoucká dílna
Olomoucká dílna
Milovníky zero waste životního stylu i tentokrát potěší workshopy Olomoucké dílny, které budou na Veggie Festu celý den probíhat. Budete si zde moct ušít plátěné tašky i pytlíky, vyrobit dřevěné bedýnky, originální krýgly nebo nerezová brčka.
Tyto vlastnoručně vyrobené vychytávky do domácnosti vás nejen potěší, ale také vám ulehčí váš zero waste život.
Těšíme se na Vás

 

PROGRAM PRO DĚTI

Balónek
Balónek
Program pro vaše děti si tentokrát vezme pod svá křídla Balónek! Připraví si pro ně postavičky zvířátek, které budou vyrobené
(i plněné) z přírodní bavlny, a děti si je samy vyzdobí podle své fantazie. Mimo to si budou moct malovat, skládat nebo vyplňovat kvízy. Každý šikula dostane malou odměnu.
 

JÓGA, LEKTOŘI A SPORTOVNÍ PROGRAM

Jóga se objevila na festu přesně minulý rok a Vy jste si ji naprosto zamilovali. I v tomto případě očekáváme, že si cvičení v krásném prostředí a pod širým nebem pořádně užijete. Program bude opravdu nabitý – čekají Vás 4 lektoři a celkem 5 lekcí.

Petra Tesařová Hrubanová
Petra Tesařová Hrubanová
Petra je akreditovaná lektorka jógy z Prostějova, která téměř dvacet let studuje Iyengarovu jógu.
„Můžete se těšit na hodinu cvičení jógových ásan se zaměřením na fyzickou stránku jednotlivých poloh. Cvičení zvládne i začátečník, ale ani případný pokročilý jogi se určitě nudit nebude…“

 

Acro Yoga Olomouc
Acro Yoga Olomouc

Acro Yoga v sobě spojuje prvky akrobacie, jógy, síly, rovnováhy, důvěry, komunikace, sdílení, tvoření, zábavy a hlavně legrace.
Typické setkání s acro-yogou začíná řádným rozcvičením, protažením a zahřátím jednotlivě, ve dvojicích i skupinách.
Následují  ,solární = aktivní prvky či sestavy. Setkání končíme pomalými ,lunárními, uklidňujícími pozicemi.
Těšíme se na vás.

 

Kristýna Stupková
Kristýna Stupková
„Ahoj, jsem Kristýna a věnuji se józe a pilates. Jógu ráda studuji, zkoumám její filozofii a srovnávám s jinými, ale zároveň ji miluji praktikovat, protože mi umožňuje posouvat své hranice dál a svobodně dýchat. Na józe se mnou čekejte plynutí dechu a ásan, pozdravy slunci, relaxační i dynamičtější ásany, které upravím podle pokročilosti jogína. Na své si tedy přijde každé tělo a každá duše.“

 

Martin Louda
Martin Louda
Odkaz našich předků je dar – buďme vděční. Cvičme pro nalezení vnitřní svobody, klidu a lásky. Tím, že změním sám sebe a naplním svou přirozenost, zachráním sebe, svět a všechny živé bytosti. Vše má stejnou podstatu: univerzální inteligenci ~ lásku ~ vědomí,“ říká Martin, který si s vámi rád zacvičí, popovídá a podělí se o své zkušenosti.

Cvičení a fitness se věnuje 29 let: devět let józe, 13 let Tai chi chuan a tradiční čínské medicíně a 15 let Zen budhismu. 

 

Letos neusínáme na jógových vavřínech, ale přinášíme i další sportovní disciplíny. V plné síle se u nás představí také Vegan Sport Club, který sdružuje vegany napříč disciplínami, pořádá vlastní akce a cvičí o sto šest. Přijďte se za nimi mrknout a zacvičit si.
Image

Psi jsou u nás vítáni

Dobijte si baterky cvičením
Jsme zero waste
Vhodné pro všechny