Program

Na podzimní Veggie Fest vol. 4 pro Vás připravujeme pestrý program, který bude sestávat z přednášek, promítání, workshopů, soutěže ve vaření a v neposlední řadě také v představení nových produktů a služeb. Do popředí našeho zájmu se kromě veganství dostává také zero waste, a proto budeme další díl VF koncipovat v jeho duchu.

Image

Hudební program

Image

Hlavním lákadlem letošního Veggie Festu bude úžasná česká kapela Tomáš Palucha, která se z původních dvou členů rozrostla v plnohodnotnou kapelu. Do Olomouce přijedou v rámci podzimního turné představit novou desku Čaro, o které lze bez jakýchkoliv pochybností říct, že jde o českou hudební událost roku.

Image

Francois je objevem olomoucké elektronické scény a jeho jméno už rezonuje i v zahraničí, kde často vystupuje. Jeho hudba přímo vybízí k tanci a přenáší posluchače do snové Ne-země, ve které se mísí orientální melodie s deep housem. Jeho vystoupení na Veggie Festu bude oslavou propojení člověka a přírody.

Image

Kapela Orient je zatím pro olomoucké publikum velkou neznámou. Tento podzim ale vyráží na turné s Tomášem Paluchou, takže i na Veggie Festu bude mít každý příležitost se s nimi seznámit a vychutnat si směs elektroniky, hardcoru a postrocku.

Image
Naše stálice a rezidentní umělci, kteří prostě na žádném Veggie Festu nesmí chybět. Smog i Presento na sobě neustále pracují a každé další vystoupení je lepší než to předchozí. Navíc už máme slíbené nové tracky a tak kromě největších hitů v Olomouci ochutnáme i něco nového ♥.

Vystoupí

Image

Moderátorkou kuchařské soutěže a show bude Nikoleta Kováč. Nikoleta je známou slovenskou blogerkou, která se věnuje propagaci veganství už řadu let. Kromě vaření se problematice veganství věnuje i ve svých videích, ve kterých často recenzuje nejzajímavější literaturu spojenou s etickým stravováním.

Image

Eliška Selinger je studentka posledního ročníku lékařské fakulty pracující ve výzkumu imunoepigenetiky nádorů a výživy a nově také ve výzkumu veganské stravy na oddělení klinické fyziologie ve fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze. Její přednáška nese název Důkaz místo slibů: Veganství v době Evidence Based Medicine.

Image

Daniela Očovanová a Katarína Čunderlíková aka Banány.v.sáčku představí na Veggie Festu koncept ZERO-WASTE. "Našim cieľom je ponúkať jednoduché rady a spôsoby, akými sa dá redukovať odpad v každodennom živote. Pravidelne zverejňujeme príspevky o návykoch ľudí v rámci nakupovania, o zbieraní odpadu v uliciach a o zaujímavých zero-waste inšpiráciách."

Image

Petr a Kamil ve své živé show Podcast Ante Portas vystoupí s tématem Veganství v antickém a středověkém myšlení. Už od dob Porfyria totiž byl vztah mezi člověkem a zvířaty často zmiňován a i v dávných dobách mělo etické stravování své místo, a to jak ve filozofické literatuře, tak i v praxi.

Image

Stejně jako na jarním Veggie Festu, i tentokrát se organizace Prales dětem bude věnovat dětským návštěvníkům a nenásilnou formou dětem (i dospělým) představí Tygří hlídky a Tygří dům na ostrově Sumatra v Indonésii. 

Image

Pavla Široká je expertkou České veganské společnosti na výživu. Sama se výživovému poradenství věnuje již osm let a vegankou je neuvěřitelných 11 let. Její přednáška nese název Nejčastější mýty o rostlinné stravě z pohledu výživové poradkyně.

Image
  • Každý přihlášený soutěžící se zúčastní předkola, na kterém vybereme 10 účastníků finálního klání přímo na Veggie Festu (27.10.2018)

  • Finále bude probíhat ve dvou kolech. V prvním kole bude soutěžit všech 10 soutěžících. Do druhého kola z něj postoupí pět nejlepších.
     
  • Výkon účastníků bude hodnotit profesionální porota. Pokrmy budou hodnoceny z hlediska kreativity, chuti, způsobu přípravy a prezentace pokrmu.

  • Vítěz bude reprezentovat veganskou kuchyni na třech Garden Food Festivalech.

KOMPLETNÍ PROGRAM

Pavilon H

Zahájení festivalu

10:00

10:30

Pavla Široká

Nejčastější mýty o rostlinné stravě z pohledu výživové poradkyně

Představení projektů: Prales dětem a Farma Jarikhanda

11:45

12:30

Podcast Ante Portas

Veganství v antickém a středověkém myšlení

Diskuze s úspěšnými veganskými podniky z Čech, Slovenska a Polska.

14:00

15:30

Eliška Selinger

Důkaz místo slibů: Veganství v době Evidence Based Medicine.

Banány v sáčku

Přednáška o zero-waste

17:00

18:00

DOMINION - promítání filmu

Pavilon G

Kuchařská soutěž

Prvních pět soutěžících

10:00

11:40

Kuchařská show Petry Stahlové

Kuchařská soutěž

Druhých pět soutěžících - stále ještě první kolo.

13:00

16:00

Kuchařská soutěž - finále

Příprava večerního koncertu

18:00

19:30

Orient

Tomáš Palucha

20:30

21:30

Presento a Smog

Francois Svalis

22:30 - end

Psi jsou u nás vítáni

Dobijte si baterky cvičením
Jsme zero waste
Vhodné pro všechny