Veggie Fest 2015 - 2. 12. 2015

První ročník VF se odehrál v dnes již neexistující Kavárně u koček ve spolupráci s . I přes nepříliš velkou reklamu jsme nakonec přivítali přesně 169 lidí a vybrali jsme 8 955 Kč na projekt veganka.cz. Na akci byli pouze dva prodejci, a to veganský catering La Huerta a tehdy začínající rozvážková služba Veganol. S přednáškami vystoupili Martin Tománek s jeho kritikou konzumního a krutého slavení vánočních svátků a známý veganský sportovec Vlastimil Futák, který přítomným vysvětlil základy vytvoření kvalitního veganského jídelníčku. Vstupné bylo dobrovolné.

Veggie Fest 2017 - 13. 5. 2017


V roce 2017, tedy necelý rok a půl po prvním ročníku, se nám podařilo uspořádat ročník druhý. Velký dík za něj patří Matěji Dostálkovi, řediteli Pevnosti poznání, který díky výhodným podmínkám pronájmu umožnil jeho konání v nových venkovních prostorách. Výsledek nakonec předčil naše veškerá očekávání - během celého dne dorazilo přes 500 platících účastníků a vybralo se neuvěřitelných 60 000 Kč, z nichž dvě třetiny putovaly na
farmu Jarikhanda do Březůvek a zbytek byl určen na projekty záchrany zátoky Balikpapan v Indonésii. Na tomto ročníku proběhla řada přednášek - úvodní část programu jsme věnovali tématu karnistické ideologie v podání Terezy Vandrovcové, dále jsme prostor poskytli organizacím Sea Shepherd, 269, Prázdné trůny, Otevři oči a dalším. Největší zájem jednoznačně sklidila přednáška Veganství a feminismus v podání Hany Kovářové. Poprvé jsme na program zařadili i koncerty - vystoupili například veganský rapper Presento nebo olomoucká hardcorová smečka Human Puppet. Vstupné bylo 150 Kč.

Veggie Fest 2018 - 12. 5. 2018


Poslední ročník Veggie Festu překonal účast 1400 návštěvníků. Na jeho podporu byla předtím spuštěna
kampaň na Startovači, při které se podařilo vybrat 166 150 Kč. Téměř trojnásobné zvýšení účasti bylo obrovskou satisfakcí po měsících těžké práce, kdy jsme věnovali takřka všechen svůj volný čas jeho přípravě. Díky vybrané částce jsme mohli poprvé postavit velké pódium a pozvat mj. známou a oblíbenou kapelu Zrní, která to na závěr akce pořádně rozjela. Kromě toho jsme nabídli účastníkům více než 40 různých stánků s veganským občerstvením a zbožím, službami a neziskovkami. Ukázalo se, že Pevnost poznání našim požadavkům stoprocentně vyhovuje a je schopna pojmout opravdu velké množství návštěvníků. Kromě hudebního a přednáškového programu jsme měli tu čest uvést také českou premiéru španělského snímku Bullfight. Další novinkou byla cooking show, kde naše členka Lucka Mokrá přivítala dva skvělé kuchaře: profesionální food blogerku Věrku a specialistu na kimči Lukáše Bednaříka. Vstupné bylo 150 Kč na Startovači a 200 Kč na místě.